Утилізація автомобілів, які вийшли з експлуатації

У сучасному світі все рідше зустрічаються люди, що відмовляються від комфорту й зручностей, якими насолоджуються власники автомобілів. У зв’язку зі збільшенням кількості виробленого транспорту зменшується термін служби автомобілів, наприклад, на сьогоднішній день в Україні він становить в середньому близько 12 років. Після виходу автомобіля з експлуатації його власник зіштовхується з необхідністю утилізації старого транспортного засобу. Це питання й естетики та екології, оскільки ржавіючий нерухомий апарат не тільки псує вигляд місцевості, а й, виділяючи шкідливі токсичні речовини, забруднює навколишнє середовище. Утилізація старого непотрібного автомобіля автоматично закриє ці питання, а також господар отримає фінансову винагороду за ті матеріали, які можна використовувати як вторинну сировину.

В Україні процедура утилізації старого автомобіля відбувається за таким сценарієм: власник з паспортом повинен:

  1. З’явитися в МВС за місцем обліку утилізованого автомобіля
  2. Написати заяву за встановленою формою про зняття з обліку автомобіля у зв’язку з утилізацією
  3. Звернутися в компанію, що спеціалізується на утилізації старих авто
  4. Отримати документальне підтвердження про проведення утилізації.
  5. Спеціальні компанії повинні мати відповідні сертифікати, що дозволяють здійснювати їм утилізацію автомобілів. В обов’язки такого підприємства входить:
  6. Прийом відслужившого автомобіля
  7. Злив всіх експлуатаційних рідин
  8. Демонтаж обов’язкових та екологічно небезпечних компонентів
  9. Демонтаж комплектуючих, придатних як запчастини або для економічно вигідного вторинного виробництва.

Обов’язковими компонентами для демонтажу є:всі експлуатаційні рідини, акумуляторні батареї, масляні фільтри, баки для палива, шини, каталітичні нейтралізатори, подушки безпеки, інша піротехніка, свинцеві важки для балансування коліс, компоненти, що містять фторхловуглеводи, певні компоненти, що містять ртуть та свинець. І тільки після отримання цих складових, автомобіль спеціальними пристроями розбивають на частини, збивають фарбу, окалину й інші забруднення і піддають подальшій обробці.

Контактні дані Управління державної автоінспекції ГУ МВС України в м.Києві:

м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 54,
тел. 278 45 22.
Графік роботи: 9: 00-18: 00