CLEANZONE

«Живучи в Швеції, ми звикли до чистого повітря, тому, коли ми опиняємося в місті, де є проблеми з забрудненням, ми починаємо дуже цінувати те, що ми можемо прогулюватися в шведських лісах», – каже Андерс Лёфвендаль, інженер системи очищення повітря в Volvo Cars.

Він дуже захоплений темою чистого повітря. До того ж Швеція відома своїм прекрасним повітрям, а робота Андерса – вивчати забруднення і питання, як боротися з ним, – допомагає йому зрозуміти, який сильний ефект на здоров’я тіла і розуму надає чисте повітря.

«Я люблю бігати, і, коли повітря на вулиці чисте, мені здається, що ніщо не зможе зупинити мене, – каже Андерс. – Нещодавно я був у великому місті, і у мене навіть не виникло думки про те, щоб вийти побігати, бо я розумію, що це не принесе ніякої користі моєму здоров’ю. Я не хочу дихати цим пилом».

Головне завдання Андерса – видалити з повітря в автомобілі дрібні шкідливі частинки. Він працює над CleanZone, щоб Ви відчували себе відмінно в будь-якій поїздці. Навіть якщо ви їздите в забрудненому і загазованому місті.

«Чим дрібніше частка, тим більше шкідлива вона для здоров’я, – зазначає Андерс. – У минулому році ми тестували систему в містах, де досить сильно забруднений повітря. Коли ми заміряли рівень частинок зовні, він сильно перевищив допустимі значення, тоді як усередині машини він опустився дуже низько! Це було вражаюче».

Система CleanZone відстежує якість повітря всередині Вашого Volvo за допомогою спеціального сенсора, який визначає його якість. Якщо він бачить, що якість різко впало (наприклад, Ви в’їхали в тунель з великою кількістю вихлопних газів), система автоматично вимикає подачу повітря ззовні, і він циркулює тільки всередині автомобіля.

До того ж повітря, що потрапляє в салон, проходить через мультіфільтр, який мінімізує рівень пилу, пилку і інших дрібних частинок. А шар активного вугілля очищує повітря від шкідливих газів, наприклад від випарів омиваючої рідини. Також він фільтрує всі шкідливі речовини, наприклад частинки, що містяться в вихлопних газах.

Більш того, система CleanZone починає працювати ще до того, як Ви сіли в машину: як тільки Ви її розблоковуєте, вона автоматично почне очищати повітря на високій швидкості.

Андерс гордий тим, як Volvo підходить до поліпшення якості повітря в автомобілях. «Ми не просто розробляємо систему для себе, – каже він – Ми робимо це для всіх людей, які сідають в салон автомобіля. І ми тестуємо наші системи в реальних умовах, тому ми можемо довести, що наші технології працюють ».