Завчасно прогрійте акумулятор, перевірте тиск у шинах і правильно встановіть температуру в салоні. Ознайомтеся з нашими найкращими порадами щодо ефективного використання електромобіля взимку.

Спочатку очистіть щіткою та шкребком

Перш ніж вирушити в дорогу, очистіть автомобіль від снігу та льоду, щоб уникнути аеродинамічного навантаження та запобігти будь-якому впливу на запас ходу через додаткову вагу. Керування автомобілем, укритим товстим шаром снігу, також може погіршити видимість і освітлення, що вплине на якість водіння. Лід і сніг на електромобілі можуть танути повільніше, оскільки немає тепла від двигуна внутрішнього згоряння.

Завчасно прогрійте свій автомобіль

Знаємо, що говорили про це й раніше, але не завадить повторити ще раз – не забудьте завчасно прогріти свій електромобіль. Тепла батарея не зазнає непотрібних енерговитратних процесів, щоб підлаштуватися під найкращі експлуатаційні умови. У разі можливості завжди паркуйте автомобіль в опалюваному гаражі. Це заощаджує енергію порівняно з паркуванням на вулиці в мороз.

Також подумайте про те, щоб завчасно прогріти автомобіль, поки він ще заряджається. На відміну від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, вам не потрібно турбуватися про викиди під час завчасного прогрівання електромобіля в закритих приміщеннях.

Коли ви зупиняєте свій електромобіль, акумулятор, як правило, теплий і має оптимальні умови для отримання енергії. Тож підключіть свій електромобіль безпосередньо до зарядної станції, доки він не надто охолонув.

Стежте за тиском у шинах

Функціональні можливості Range Assistant у ваших електричних автомобілях Volvo допомагають визначити енерговитратні умови водіння.

У холодну погоду тиск у шинах може впасти, що призведе до збільшення опору на дорозі та підвищення енерговитрат. Тому не забудьте простежити за тиском у шинах узимку, щоб збільшити запас ходу.

Користуйтеся підігрівом сидіння та керма

Вам не обов’язково постійно обігрівати весь салон, щоб забезпечити затишну атмосферу за кермом у холодну погоду. Енергоефективні обігрівачі сидіння та керма можуть забезпечити комфортний клімат без обігріву всього салону.

Для поїздки вибирайте розчищені та рівні дороги

Для кращої енергоефективності завжди намагайтеся уникати нерозчищених і засніжених доріг. Використовуйте функціональні можливості Range Assistant у ваших електричних автомобілях Volvo, щоб визначити енерговитратні умови водіння.

Активуйте оптимізацію запасу ходу

На центральному дисплеї свого електричного Volvo знайдіть Range Assistant. Там знайдіть функцію «Оптимізація запасу ходу». Після її активації налаштування клімату автоматично зміняться, щоб заощадити енергію та збільшити запас ходу електромобіля. Зверніть увагу, що функція автоматично вимикається, коли рівень заряду акумулятора перевищує 50 відсотків.

Відповідально користуйтесь однопедальним режимом

Режим керування однією педаллю з рекуперативним гальмуванням є зручною та енергоефективною функціональною можливістю для їзди містом і на низьких швидкостях.

Але під час руху на високих швидкостях, наприклад на шосе, енергоефективніше рухатися накатом і мінімізувати непотрібне гальмування. Хоча рекуперативне гальмування може відновити частину енергії, повернення до попередньої швидкості завжди потребує більше енергії.

Обирайте спокійний стиль водіння та завчасно плануйте свої дії

Зберігайте постійну швидкість, плавно гальмуйте замість того, щоб робити це раптово та докладати великих зусиль, щоб зупинитися. Це не тільки допоможе збільшити запас ходу, але й підвищить безпеку руху в зимових умовах.

Заряджайте якомога швидше

Коли ви зупиняєте свій електромобіль, акумулятор, як правило, теплий і має оптимальні умови для отримання енергії. Тож підключіть свій електромобіль безпосередньо до зарядної станції, доки він не надто охолонув.

Заряджайте за будь-якої нагоди

Якщо ви зупиняєтеся на місці для відпочинку чи АЗС із доступною зарядною станцією, підключіть свій автомобіль до неї, навіть якщо рівень заряду акумулятора хороший. Це налаштує вас на безперешкодну подорож і зменшить потребу в довших зупинках для заряджання згодом. Зверніть увагу, що багато компаній із заряджання пропонують варіанти швидкої зарядки.

Сподіваємося, що ці поради були корисними, бажаємо вам безпечної та ефективної їзди цієї зими.