Volvo Cars презентує Energy Solutions – бізнес-підрозділ, що розроблятиме технології та послуги, пов’язані з енергозбереженням та заряджанням. Energy Solutions працюватиме над рішеннями, що сприятимуть переходу до більш інтелектуальної та стійкої енергосистеми. Компанія прагне заохотити суспільство до більш ефективного використання енергії.

У Volvo Cars переконані: лише виробництва електричних автомобілів недостатньо. Можна зробити набагато більше, ніж просто усунути викиди CO2. Електромобілі спроможні живити будинок, побутові електроприлади, або навіть повертати енергію в енергосистему.

Підтримувати мережу допоможе двонапрямлене ​​заряджання. Можна отримувати більше енергії, коли є надмірна ємність відновлюваної енергії, та під час пікового навантаження відправляти її назад у мережу. Це не лише збалансує мережу, а й знизить потребу в електроенергії, що виробляється на основі викопного палива. Повністю електричний EX90 – перший автомобіль Volvo, апаратно готовий для двонапрямленої зарядки.

У партнерстві зі шведською електромережевою компанією Göteborg Energi Nät AB Volvo Cars запускає пілотну програму «від автомобіля до електромережі» (V2G). Мета – разом із власниками Volvo протестувати технології V2G у місцевій енергосистемі та домашніх умовах. Щоб прискорити популяризацію технології, у проекті навмисно використовують недорогий настінний блок змінного струму.

За допомогою пілотного проекту автовиробник прагне продемонструвати іншим електромережевим компаніям, що програма V2G приносить відчутну вигоду. А також створити арену для випробування нових технологій, які є ключовими для майбутнього Volvo Cars поза межами лабораторій.

Олександр Петрофскі, новий керівник підрозділу Energy Solutions, переконаний, що із двонапрямленим заряджанням власники використовуватимуть автомобільний акумулятор як додаткове джерело енергії. Наприклад, для забезпечення електроенергією будинку, живлення інших електричних пристроїв, або іншого електромобіля Volvo. «Наступний крок – впровадження цієї технології у Швеції. Це прокладе шлях до ще більшого поширення аналогічних послуг із заряджання і зберігання енергії у Європі»,сказав О.Петрофскі.

Достатній резерв потужності

До 2030 року Volvo Cars повністю електрифікується, тому у найближчі роки випустить на дороги мільйони електромобілів Volvo. Інженери підрахували, що до середини десятиліття загальна ємність акумуляторів автопарку компанії сягне приблизно 50 ГВт·год. Хоча ці автомобілі споживатимуть кілька ТВт·год електроенергії на рік, це споживання енергії є гнучким. Його можна змінити із плином часу за допомогою інтелектуального заряджання.

Водночас, згідно з даними Volvo, в середньому на щоденну поїздку в Європі витрачається менше 10 кВт·год. Для 90 % усіх щоденних поїздок необхідно  менше 20 кВт·год. Це означає, що залишається удосталь резервної потужності акумулятора, яку можна використовувати для інших цілей. А це – можливість для власників отримати як фінансову вигоду, так і зробити вклад для збереження клімату.

Технологія двонапрямленого ​​заряджання допоможе повторно використовувати енергію, накопичену в акумуляторі електромобілів Volvo. V2G шляхом компенсації дає змогу повертати енергію в електромережу від акумулятора електромобіля, коли попит на електроенергію зростає.

Олександр Петрофскі переконаний, що створення енергетичної екосистеми навколо автомобіля та акумулятора допоможе власникам заощадити кошти та зменшити викиди CO2. Енергетичні компанії отримають вигоду від скорочення інвестицій в електромережі та зменшення загального впливу на навколишнє середовище.

V2G – це лише одна з технологій, які автовиробник розглядає як частину екосистемної пропозиції під брендом Volvo Cars Energy Solutions. Надалі компанія працюватиме над програмою «від автомобіля до будинку» (V2H), що допоможе повертати енергію у будинок і знижувати витрати на електроенергію. А також  програмою «заряджання від автомобіля» (V2L), за допомогою якої акумулятор електромобіля живитиме туристичне спорядження або заряджатиме  електровелосипед.

Очікується, що діяльність підрозділу Energy Solutions щорічно приноситиме значні доходи від продуктів та послуг, пов’язаних з енергоспоживанням. А також від нових продуктів, які раніше не пропонувалися Volvo Cars. Energy Solutions знаходитиме корисні рішення для бізнесу, повсякденного життя власників і навколишнього середовища.

Volvo Cars у 2022 році

Volvo Car Group зафіксувала операційний прибуток у розмірі 22,3 млрд шведських крон. Дохід у 2022 році склав 330,1 млрд шведських крон, тоді як світові продажі досягли 615 121 авто.

Про Віннер

Група компаній Віннер вже 30 років проводить успішну діяльність в Україні, є офіційним імпортером всесвітньо відомих автомобільних брендів Ford, MG, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley. Наша дилерська мережа пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у понад 60-ти дилерських центрах та сервіс партнерах в Україні. Крім автомобільної дистрибуції і роздрібної торгівлі Віннер здійснює лізингову діяльність, а також будує й обслуговує комерційну нерухомість. Група компаній Віннер націлена бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.