Щороку десятки тисяч контейнерів із виробничим матеріалом для заводів Volvo Cars перевозять вантажними суднами через світові океани. Відтепер більшість морських подорожей здійснюватиметься із використанням відновлюваного пального замість традиційного викопного.
Volvo Cars першою серед автовиробників оголосила про такий перехід: викиди CO2 від міжконтинентальних морських перевезень зменшаться на 55 000 тонн протягом року. Використання відновлюваного пального замість викопного скоротить вуглецевий слід щонайменше на 84 %1. Це еквівалентно викидам CO2 повної вантажівки, що об’їхала екватор орієнтовно 1 200 разів.
Основний компонент відновлюваного пального – метилові ефіри жирних кислот (МЕЖК). До його складу входять екологічно чисті джерела, зокрема відпрацьована кулінарна олія. Сировина, пов’язана з пальмовою олією чи її виробництвом, не використовується.
Volvo Cars здійснюватиме морські перевезення на відновлюваному пальному для переміщення контейнеровозами виробничих матеріалів для заводів у Європі та Америці. Це стосуватиметься і розповсюдження запчастин, шляхом контейнерних перевезень океаном.
Андерс Керрберг, керівник відділу сталого розвитку Volvo Cars, переконаний, що відновлюване пальне – ще не кінець гри щодо усунення викидів CO2 у світових морських вантажних перевезеннях. Проте ця ініціатива демонструє, що діяти можна вже зараз – впроваджувати рішення для досягнення значних результатів, поки не знайдені довгострокові технологічні альтернативи.
«Volvo Cars не розглядає цю ініціативу як конкурентну перевагу, — підсумував Андерс Керрберг. — Навпаки, компанія прагне спонукати інших автовиробників діяти: збільшувати попит на морські перевезення із меншим вуглецевим слідом. А також запровадити використання відновлюваного пального як середньострокове рішення, що працює. Ми усі маємо відповідальність для таких дій».
Над ініціативою Volvo Cars працювала із партнерами, що надають логістичні послуги: Maersk, Kuehne+Nagel та DB Schenker. З 1 червня 2023 року вони використовують відновлюване пальне для отримання еквівалентної енергії, необхідної для всіх контейнерних перевезень Volvo Cars.
Якщо під час перевезень певного вантажу використання відновлюваного пального буде недоступним, партнери Volvo Cars із логістичних перевезень використають його для побудови маршруту для іншого клієнта в будь-якому місці. Завдяки цьому загальне зменшення використання викопного пального буде на рівні з фактичним використанням у контейнеровозах. Ця методологія називається балансуванням маси, її регулярно перевірятиме третя сторона.
Відновлюване пальне сертифіковане і не виробляється у конкуренції із продовольчими культурами. Воно екологічно чисте відповідно до Директиви ЄС щодо відновлюваної енергії.
«Volvo Cars постійно досліджує можливості сталого розвитку щодо всього ланцюга постачань та бізнесу в цілому, — сказав Андерс Керрберг. — Перелік ініціатив продовжує зростати, оскільки Volvo Cars прагне стати кліматично нейтральною компанією вже до 2040 року».
Автовиробник наближається до мети – зменшити викиди вуглецю на 40 % із 2018 до 2025 року. Це можливо завдяки скороченню на 25 % експлуатаційних викидів, зокрема логістичних. Також Volvo Cars прагне налагодити кліматично нейтральне виробництво до 2025 року. Обидва етапи є важливими кроками на шляху до досягнення амбіцій компанії із кліматичної нейтральності.